BASENY OGRODOWE

BASENY WEWNĘTRZNE

WODA W BASENIE

ATRAKCJE WODNE

 
 

BASENY WEWNĘTRZNE

 

     Basen wewnętrzny - hala basenowa

Baseny wewnętrzne inaczej baseny kryte zasadniczo różnią się od basenów zewnętrznych . Podstawową różnicą jest to iż w basenach wewnętrznych stykamy się z tematyką hali basenowej oraz wszystkich wymogów jakie musi ona spełniać. Sam basen również nieco zmienia swą konstrukcję kiedy przewiduje się jego budowę wewnątrz budynku. Baseny wewnętrzne muszą być wyposażone w kanał rewizyjny na wszystkich ścianach na których są instalowane urządzenia. Spotyka się odejścia od tej reguły jednak my zalecamy każdorazowo wykonanie kanału rewizyjnego.

     Powietrze w hali basenowej charakteryzuje się wysoką wilgotnością, więc materiały użyte do jej budowy muszą być na tę wilgotność uodpornione. ponadto materiały te musza być odporne na działanie chemii basenowej . Samo wykonanie hali z takich materiałów nie wystarczy. Należy do minimum ograniczyć emisję wody do powietrza oraz zapewnić ciągłe jego osuszanie. Przekrycie basenu folią pęcherzykowatą wystarczy by zapobiegać parowaniu, folia piankowa dodatkowo zapobiegnie utracie ciepła. Można także zastosować żaluzje pływające stanowiące również bardzo ekskluzywne wykończenie.

     Osuszanie powietrza - w zależności od kubatury hali basenowej zapewni osuszacz wiszący lub zaścienny lub centrala klimatyzacyjna

 

Strona Główna

ŚWIAT BASENÓW ŚWIAT SAUN ŚWIAT SPA