Basen zewnętrzny

    Baseny zewnętrzne zwane również basenami ogrodowymi są ozdobą obejścia naszego domu. Baseny zewnętrzne sa stosunkowo proste do wykonania. Tańszy jest również koszt ich wzniesienia oraz eksploatacji. Baseny zewnętrzne są wspaniałą atrakcją, nie tylko podnoszą prestiż rezydencji czy hotelu, stanowią również sposób na zdrowe życie.

    W klimacie środkowoeuropejskim sezon kąpieli w basenach zewnętrznych rozpoczyna się już na początku czerwca . Trwa kolejne 3-4 miesiące. Czas ten można wydłużyć - warunkiem jest ogrzewanie wody (grzałka elektryczna, wymiennik ciepła z pieca C.O., kolektory słoneczne, pompa ciepła) oraz ochrona wody przed nadmierną utratą ciepła w nocy (przekrycia piankowe, pęcherzykowate, zadaszenia przesuwne).Pomimo zastosowania w basenie zadaszeń, przekryć i ogrzewania nie zdołamy utrzymać w basenie takiej temperatury by korzystać z niego przez cały rok.

     Cechy przemawiające za budową basenu zewnętrznego to dowolność kształtu, gabarytów, oraz wyboru technologii bez obawy o nadmierny skok ceny, korzystanie w okresie letnim z całokształtu dóbr natury: słońce, świeże powietrze, mniejsze koszty eksploatacji.

Strona Główna