BASENY OGRODOWE

BASENY WEWNĘTRZNE

WODA W BASENIE

ATRAKCJE WODNE

 
 

BASENY OGRODOWE

 

Baseny ogrodowe, określane często również mianem baseny zewnętrzne - jak sama nazwa wskazuje budowane są na zewnątrz: w ogrodach, tuż przy domu lub w jego najbliższym sąsiedztwie. Baseny ogrodowe z uwagi na usytuowanie są o wiele prostsze do wykonania oraz oferują o wiele tańsze rozwiązania w wykonaniu niecki oraz bezpośredniego otoczenia basenu.

Niecka basenu zewnętrznego może być wykonana w technologii tradycyjnej (murowanej, żelbetowej), lub jako prefabrykat basenowy. Do prefabrykatów takich zalicza się baseny stalowe , baseny SkyPool® , baseny RivieraPool® oraz rodzimej produkcji baseny z żywic poliestrowych.

 Baseny betonowe wykłada się folią basenową o grubości 1,5mm dostępną w szerokiej palecie kolorów jednorodnych oraz wzorów (mozaika, marmur, kamień). Folia jest materiałem wyjątkowo odpornym na czynniki  działające w basenie jednak nie nadaje się do basenów publicznych z uwagi na łatwą możliwość świadomego uszkodzenia. W przypadku basenów publicznych do wyłożenia niecki nadaje się jedynie płytka basenowa oraz mozaika szklana. Koszt wyłożenia jest najmniejszy w przypadku folii basenowej a największy w przypadku mozaiki. Pod mozaikę basenową oraz płytkę basenową należy wykonać nieckę bardzo dokładnie z szczególnym naciskiem na szczelność. Pęknięcia jakie mogę powstać w niecce - w trakcie jej użytkowania w przypadku folii zostaną zneutralizowane - natomiast w przypadku płytek czy mozaiki basenowej przysporzą wielu trosk i zmartwień. Basen betonowy
Niecka z płaszcza stalowego - basen płaszczowy Baseny stalowe to obiekty wykonane z prefabrykatów. Ich cześć konstrukcyjną stanowi ścianka stalowa wzmacniana oporowo. Baseny stalowe wykłada się gotowymi wkładami folii o grubości 0,6mm. Konstrukcyjnie baseny te są podobne do tych które widują Państwo przy hipermarketach - jednak różnica tkwi w szczegółach. WYSTARCZY DOTKNĄĆ by przekonać się o wyższej jakości oferowanych przez nas basenów stalowych.

Baseny RivieraPool® to produkt zachodni najwyższej klasy. Jeżeli miałbym streścić Państwu jakość tego produktu - Proszę wyobrazić sobie poliestrową wannę, ocieploną, jednoelementową, niezwykle wytrzymałą. Gładką akrylową wannę o wymiarach dziesięciokrotnie większych niż ta w waszej łazience, zdobiona elementami ze stali nierdzewnej, mosiężne wyposażenie. Krótko mówiąc towar ekskluzywny. Dla zapoznania się ze szczegółami tego produktu zapraszam na strony producenta www.pools.de

RivieraPool San Remo
Zadaszenie basenu - model classic

Jeśli już mowa o basenach zewnętrznych warto nadmienić o możliwości ich przekrycia. Baseny zewnętrzne przekrywa się folią solaryczną lub żaluzją solaryczną . Można również nadbudować zadaszenie teleskopowe (przesuwne) . O ile zadanie folii czy żaluzji kończy się na kumulacji ciepła w basenie oraz zapobieganiu jego utracie (w nocy) o tyle w przypadku zadaszeń można już mówić o wydłużeniu sezonu kąpielowego.

Strona Główna

  ŚWIAT BASENÓW ŚWIAT SAUN ŚWIAT SPA